Jak na APEX 2: Vytvoření bezplatného účtu

Jak na APEX, 19. 10. 2018

Úplně první návod, který jsem pro Vás připravil bude o tom, jak vytvořit bezplatný účet a jak používat APEX tak, aby Vám nezatížil rozpočet, tedy zdarma.

Abyste si mohli vytvořit Váš osobní účet, musíte nejdříve navštívit web apex.oracle.com. Na gifu vidíte, jak se na stránce pohybovat a jak se zaregistrujete. Je to velmi jednoduché, zadáte své jméno, příjmení, email a zvolíte libovolný název pro svůj workspace. V dalším kroku zvolíte opět libovolné jméno pro své schéma. Nad jmény pro workspace a schéma nemusíte dlouze přemýšlet, momentálně pro vás nejsou podstatná. Dále jen vyplníte dle uvážení survey a informace o spolupráci s Oraclem.

Před posledním kliknutím na submit request si nezapomeňte zkontrolovat své osobní údaje. Žádost byla odeslána, teď už vám zbývá jen počkat, než vás Oracle kontaktuje, za pomocí emailu.

Zde vidíte, jak email vypadá. Obsahuje link který Vás přesměruje na váš nový workspace. Před prvním přihlášením si budete muset změnit heslo. Po jeho změně jen klinete na tlačítko apply changes a máte hotovo.

Právě jste vstoupili do svého vlastního Oracle APEX workspace. Teď už jen zbývá začít tvořit vlastní webové aplikace.

admin

Mohlo by vás také zajímat