Jak postavit úspěšné CRM – Díl 1.

produkty, 24. 6. 2022

Díl 1.

CRM systém od CEOS Data: čistá data, vyspělé technologie a robustní architektura

Rádi bychom vám přiblížili, co stojí za dlouhodobě úspěšným provozem CRM systému Dr.Maxe, jak přistupovali k jeho návrhu a co všechno museli řešit před ostrým spuštěním. Užijte si první díl o tom, jak to celé začalo.

Jak to bylo se CRM pro Dr. Maxe, kdy to celé začalo?

První CRM systém jsme v CEOS Data vybudovali pro lékárenský řetězec dr. Max před 8 lety v roce 2014. Dr. Max si nás vybral jako dodavatele globálního CRM řešení pro kamenné prodejny i e-shop. Začali jsme ho budovat v České republice, pak na Slovensku a postupně ho implementujeme i v dalších zemích, kde Dr. Max působí.

Stojíme za analytickou i aplikační částí celého CRM systému, na němž jsme postupně vystavěli nejhodnotnější a největší věrnostní program v ČR. Začínali jsme v době, kdy měl Dr. Max okolo 300 poboček a nižší desítky tisíc zákazníků. Dnes náš systém pro řízení vztahu se zákazníky slouží přibližně 500 pobočkám, několika lokalizacím e-shopu a spravuje 3 milióny registrovaných zákazníků věrnostního programu.

Pozoruhodné na tom je, že za těch 8 let masivní expanze Dr. Maxe nevznikla potřeba do systému a jeho technologií nijak zásadně zasahovat, navíc funguje výborně i s aplikacemi třetích stran.

CRM řešení, které přežije masivní růst firmy a dekádu marketingových a prodejních trendů bez větších zásahů, je v softwarovém vývoji jako zjevení.

Klíčem pro tak úspěšnou implementaci je, že děláme vysokou zakázkovou krejčovinu v softwarovém vývoji. Dokážeme obléct každého zákazníka tak, aby se cítil jako James Bond. A to právě díky tomu, že šijeme precizně a na míru.

CRM řešení pro Dr.Maxe nejde jednoduše vzít a přenést do jiné firmy. Není to balíkové řešení. Pro každou firmu šijeme na míru jejím potřebám.

Za jeden z nejdůležitějších faktorů úspěchu považuji to, že detailně známe prostředí Dr.Maxe, jsme partneři od roku 2008. A po celou tu dobu nasloucháme, žijeme s ním od rána do večera a pečlivě sledujeme a někdy i předvídáme jeho potřeby – často i ty skryté.

Osvědčené technologie pro rozsáhlý projekt CRM

Vsadili jsme na Oracle platformu. Připravili jsme databázi a veškerý vývoj služeb i aplikací se odehrával v prostředí Oracle. Dnes migrujeme na Microsoft Azure a vidíme jasně, že Oracle má v mnoha ohledech velký technologický náskok.

Oracle jsme využili na maximum, abychom zajistili dlouhodobé fungování, škálovatelnost a minimální chybovost při vývoji.

V dalších dílech se dozvíte víc o škálovatelnosti CRM, integračním procesu, spuštění CRM na Slovensku i o tom, jak složitý je proces specifikace požadavků na CRM systém.

 

Milan Marťák, Chief Architect CEOS Data

CEOS Data

Mohlo by vás také zajímat