Kancelář jako druhý domov. Není to tak smutné, jak to zní…

CEOS life, 7. 12. 2018

Pracovní doba 8,5 hodiny. Ráno káva, buchta od kolegy – amatérského pekaře, v poledne oběd v jídelně za rohem a odpoledne káva a malá svačinka z lednice v kuchyňce. A mezitím samozřejmě meetingy, excely, maily a telefony. Tohle je office a přiznejme si – doba strávená mezi jeho stěnami je v součtu až děsivá. Ale i když je toho času opravdová hromada, není přece nikde psáno, že to musí být čas strávený nepříjemně.

Stolní fotbálek, lezecká stěna, PlayStation, fat boye pro relaxaci nebo velká terasa dostupná ze všech kanceláří… jak tohle všechno může pomoct lidem k lepším výkonům? Nejen my v CEOSu si myslíme, že zcela zásadně! Za pravdu nám dávají i vědci a důvody jsou jednoduché. Stres, který práce chtě nechtě generuje, nesmí být potlačován – zvýšené stresové dávky u většiny z nás časem bez relaxace a „vypuštění páry“ dojdou až do nebezpečné koncentrace v těle. Pak následuje ztráta motivace, vyhoření nebo dokonce zhroucení.

Jak na relaxaci?

Někdo fandí sportu, někdo si rád čte, plete nebo si zahraje nějakou hru. Pro všechny něco máme. Většina lidí se při čtení těchto řádků neubrání otázce: jak ale můžeme zajistit, že někdo přestane pracovat a už bude jen relaxovat? Každý máme své úkoly, KáPéIčka a svého šéfa. Nebojte se o nás 😉 Problém bývá spíše opačný – práce je tolik, že není úplně snadné najít čas na jednu nebo dvě hry na fotbálku nebo kávu při sluném letním dni na rozlehlé terase. Ale součástí osobní duševní hygieny by mělo být pár „promrhaných“ minut – na to klademe důraz a nikdy se nikdo nebude zlobit, když nás lidé v tomto poslechnou.

Přes všechno, co zde zazní, nezapomínáme na to nejpodstatnější. Vyvážený pracovní a rodinný život je k nezaplacení.

Fotbálek může být trochu hlučný, ale my ho máme naštěstí oddělený od většiny pracovních stolů

Lezecká stěna není pro každého – jen skoro pro každého. Slézt se dají lehčí i těžší cesty.

Ostrava má hotovo. A co Praha?

Fotografie v tomto příspěvku jsme pořídili v naší ostravské centrále v Ostravě-Pustkovci. Našimi sousedy zde jsou budovy Vysoké školy báňské, Moravskoslezské inovační centrum a velké množství dalších talentovaných firem a startupů.

Nové pražské kanceláře právě teď připravujeme k nastěhování. Do konce roku 2018 už budeme na nové adrese.

Při jejich návrhu jsme se snažili být velkorysí a dopřát našim zaměstnancům to nejlepší co je v našich silách. Každá koruna investovaná do přátelského, inspirativního a zároveň funkčního pracovního prostoru se nám totiž vrátí hned dvakrát. Za prvé v podobě spokojenějších lidí a za druhé ve zvýšení pozornosti, kterou nám věnují uchazeči o práci. A to je ve vysoce konkurenčním prostředí českého pracovního trhu neocenitelné.

Dostatek zeleně prokazatelně zvyšuje dobrou náladu

Terasa má úctyhodných 300 metrů čtverečních a proto není nikdy přeplněná. V krásném letním dni si vyloženě říká o návštěvu.

Na práci je třeba mít prostor. Při navrhování kanceláří jsme dávali pozor na to, aby do sebe lidé nevráželi pokaždé, když vstanou od počítače.

Jsme otevřeni i koníčkům, některé ovšem nejsou úplně kompatibilní s klidem na práci a je třeba jim popouštět uzdu ve správnou chvíli.
mtoman

Mohlo by vás také zajímat