První díl: Stroj času a Azure

Migrace, 11. 3. 2022

2008 ◄◄

V roce 2008 jsme začali pracovat pro čerstvě vzniklou síť lékáren Dr.Max a naším úkolem bylo sjednotit data z lékáren a vybudovat BI reporting.

Informace pro zadávané řešení, získané během analýzy:

  • Tehdejší stav: zpracování dat pro cca 40 lékáren, objem dat: desítky GB
  • Výhled: plánovaný růst Dr.Max je na cca 100 až maximálně 120 lékáren
  • BI reporting bude využívat 5 a výhledově 15 uživatelů.

 

2021:

Naše BI řešení používají v Dr.Max denně tisíce zaměstnanců nejen na centrále, ale i v 460 lékárnách. Rovněž provozujeme datový sklad, který denně zpracovává a transformuje více, než 1 TB dat.

Aplikace, které vyvíjíme pro Dr.Max na míru, zajišťují bezproblémový provoz největšího lékárenského e-shopu v regionu a zároveň provoz největšího věrnostního programu s více než 4 miliony věrnostních karet.

To, že jsme byli schopni škálovat v průběhu let celé řešení o několik řádů, umožnila kromě nadšení a úsilí společného týmu CEOS Data a Dr.Max, především flexibilní architektura, ale i solidní a osvědčená technologická platforma Oracle.

Čas na odpočinek? 😉

 

2022:

Vedení společnosti Dr.Max udělalo strategické rozhodnutí. Sjednotit podnikové systémy ve všech zemích, kde Dr.Max operuje a zajistit škálovatelnost IT infrastruktury pro budoucí expanzi. Cílová platforma, která toto umožní realizovat je Microsoft Azure

Co to znamená pro nás? Zjednodušeně – všechno znovu a lépe a v technologiích Microsoft!

Spustit takový projekt bez důkladné přípravy a analýzy je samozřejmě technologická i byznysová sebevražda, takže od 1. poloviny roku 2021 probíhá příprava strategie migrace. Pro představu o rozsahu bych se mohl rozepsat na několik stránek, ohánět se tisíci reporty, desítkami tisíc databázových objektů, ale lépe ilustruje komplexitu a náročnost projektu to, že o spolupráci na přípravě studie proveditelnosti bylo požádáno několik společností, které se prezentují jako specialisté na BI a Azure. Po první analýze a zhodnocení situace se však část z nich rozhodla odstoupit.

A jak to bylo dál? O tom příště.

Milan Marťák, Chief Architect CEOS Data

CEOS Data

Mohlo by vás také zajímat