Jdete na golf? My víme.

Data world, 19. 11. 2018

CEOS Data pomáhá pochopit a využít data svých klientů v nejrůznějších možných oborech. V golfovém resortu Konopiště jsme představili majitelům a manažerům většiny golfových hřišť z Česka a Slovenska náš plán, jak lze díky datům pracovat efektivněji. Podnikatelé v tomto velmi populárním sportu tímto nástrojem získávají možnosti unikátní nejen v národním ale i mezinárodním měřítku.

Golf je nádherný sport ale počet aktivních hráčů v současnosti stagnuje. Abychom trend změnili a růst počtu golfistů byl trvalý a udržitelný, upírají společnosti spravující hřiště v celé zemi svou pozornost na další možnosti, jak pochopit své zákazníky a jejich potřeby. Společně s naším partnerem TeeTime SE jsme pro potřeby golfových hřišť vyvinuli sadu analytických nástrojů, které umožní srovnávat jednotlivá hřiště s cluster daty z celého sportu.

TeeTime SE je uznávanou autoritou v oboru obsluhy golfového resortu, bookingu hracích časů a prodeje fee a díky rozsáhlé spolupráci s českými a slovenskými hřišti disponuje velkým množstvím přesných informací z oboru. Těchto dat maximálně využíváme při zjišťování a srovnávání klíčových hledisek posuzovaných při měření úspěšnosti golfového hřiště. Každé participující hřiště tak bude schopné srovnat své výsledky s aktuálními a reálnými daty z vybraného kraje nebo souhrnnými údaji za celou zemi. Data jsou pro hřiště anonymizována, a ta se díky tomu nikdy nedozvědí, s kým konkrétně se porovnávají. Uvidí pouze jaký je trend v jeho kraji, skupině krajů nebo celého státu.Tato schopnost umožní reagovat na pozitivní trendy ve sportu, vhodně cílit marketingové kampaně a volit správnou obchodní strategii.

Po ukončení testovací fáze projektu otevřeme možnost vstupu prvních hřišť, pro která připravíme sady individuálních analýz.

V CEOS Data jsme přesvědčeni, že se nám během několika měsíců podaří přinést do golfu nový pohled, ze kterého budu těžit nejen hřiště, ale i samotní hráči.

Lukáš Baroch představil vizi efektivnějšího fungování golfových hřišť.

mtoman

Mohlo by vás také zajímat