Jsme na příjmu 24/7

CEOS life / Data world, 18. 6. 2019

Extrémní význam služeb, které pro naše zákazníky zajišťujeme, přináší i potřebu náročných navazujících řešení. Abychom mohli garantovat velmi krátké časy vyřízení akutních požadavků na funkčnost databází a aplikací ve farma oboru, bankovnictví nebo rychloobrátkovém retailu, vytvořili jsme zcela nové oddělení nepřetržitého helpdesku.

Význam helpdesku popisuje šéf oddělení Delivery Martin Bartoň: „Pro naše zákazníky zajišťujeme nepřetržité přebírání hlášených incidentů a requestů, jejich ověření a buď samostatné vyřešení nebo zadání dalším kolegům k vyřízení. Pokud se jedná o incident vyžadující okamžitý zásah i mimo běžnou pracovní dobu, potom jsou kontaktování naší zkušenější kolegové na pasivní pohotovosti, tzv. Level 2“. Naši strážci systému se ovšem nenudí ani v případě, že k žádným incidentům nedochází. „Důležitým úkolem helpdesku je stálý monitoring databází a aplikací, sledování výkonu, logovaných chyb, kontrola importování dat do DWH a exportů dat z DWH“, dodává Bartoň.

Naše podpora je dostupná 24 hodin, sedm dní v týdnu, po celý rok, a to včetně svátků. Potřeba stoprocentní dostupnosti odborníků, kteří jsou schopní zajistit řešení akutních situací, přinesla do CEOS Data zcela nový pracovní model. Pro šestici operátorů a další seniorní pracovníky na pasivní pohotovosti je práce v třísměnném provozu zcela novou zkušeností. První měsíce provozu helpdesku ale již ukazují, že jsme přes očekávané dětské nemoci, zajistili naprosto funkční a pro zákazníky extrémně přínosnou službu.

Naše helpdesk oddělení v současnosti pracuje pro zákazníky z České republiky, Polska, Srbska, připravujeme se na zprovoznění i pro Slovensko.

mtoman

Mohlo by vás také zajímat