Přesný forecasting

Data world, 12. 11. 2018

Kvalitní předpovědi jsou klíčové pro celou řadu firem. Týkají se prodejů, kapacit IT infrastruktury a mnoha dalších. Automatické forecastovací nástroje nejsou často natolik flexibilní, aby poskytly užitečné informace pro firemní praxi. Analytiků, kteří jsou schopni kvalitní předpovědi vytvářet, je nedostatek, neboť se jedná o specifickou disciplínu vyžadující značné zkušenosti.

Abychom umožnili tvorbu kvalitních a přesných forecastů pro široké spektrum uživatelů bez rozsáhlých analytických znalostí, doplnili jsme mezi naše řešení modul Forecasting. Je založený na nástroji Prophet vytvořeném Facebookem pro tvorbu jeho vlastních předpovědí.

Při vytváření forecastů jsou brány v potaz sezónní vlivy, dny v týdnu, státní svátky, start nových produktů a mnoho dalších faktorů. Modul Forecasting si velmi dobře poradí s chybějícími daty, extrémy nebo změnami trendů. Proces je plně automatický, uživatel však může forecasty upravovat a zpřesňovat s využitím svého know-how sahajícího nad rámec hrubých dat.

Při použití modulu Forecasting v praxi u Dr. Maxe se nám podařilo zpřesnit předpovědi oproti původní metodice o 10 – 15 %. Pokud i vy potřebujete tvořit přesné forecasty, kontaktujte nás. Rádi vám s nimi pomůžeme.

mtoman

Mohlo by vás také zajímat