5 základních otázek při výběru dobrého CRM

5 základních otázek při výběru dobrého CRM

Dospěli jste k rozhodnutí, že potřebujete CRM, ale nevíte, který nástroj bude pro vaše podnikání nejlepší? Na trhu je obrovské množství CRM systémů a aplikací s různými funkcemi. Zaměřte se na základní parametry, a hlavně své potřeby. Správný výběr vám ušetří rozpočet a zvýší zisk.

Nabízí funkce, které potřebujete?

Udělejte si jasno v tom, co od CRM očekáváte, k čemu přesně ho budete využívat a které funkce vám v tom pomohou. Najít CRM, které bude odpovídat přesně vašim potřebám, nemusí být lehké. Udělejte si žebříček nejdůležitějších funkcí od těch, které jsou vaší nejvyšší prioritou, až po ty, které byste rádi využívali, ale nejsou pro vás klíčové.

 

Je flexibilní a agilní?

Při výběru CRM myslete na to, jak bude vaše podnikání růst. Za tři roky můžete být úplně někde jinde.  Proto je dobré zvážit plánovaný růst vždy, když hodnotíte řešení CRM. Poslední věc, kterou chcete, je skončit s hledáním nového řešení pokaždé, když se vaše obchodní potřeby změní. I když nemáte žádné konkrétní plány na růst nebo expanzi, stále je dobré zvolit řešení, které nabízí flexibilitu a možnost škálování podle potřeby.

 

Dá se jednoduše integrovat?

Chcete-li maximalizovat své investice do CRM, budete chtít takové, které bude možné hladce integrovat s ostatními částmi vašich podnikových aplikací, včetně e-mailové a marketingové automatizace. To je také důležité z hlediska účinnosti. Hladké propojení podnikových systémů a aplikací umožňuje vašim zaměstnancům dělat svou práci efektivně.

 

Jak snadné je použití?

CRM s velkým množstvím funkcí může vypadat hezky na papíře, ale pokud je obtížné ho používat a udržovat, nevyplatí se do něj investovat. Cílem je najít rovnováhu mezi funkčností a snadností použití. Hledejte řešení, které lze implementovat rychle a bez velkého zatížení zaměstnanců ve fázi učení se s novým nástrojem.

 

Jak se řeší upgrady a vylepšení?

Postupem času se všechna CRM dostanou do bodu, kdy jsou nezbytná vylepšení, nové funkce a další upgrady. Při srovnávání různých CRM se zaměřte na frekvenci aktualizací. Zjistěte si, zda musíte čekat na čtvrtletní nebo pololetní vydání nebo k nim dochází častěji, případně jak dlouhé přestávky v aktualizacích byste měli očekávat.

 

Výběr správného CRM je důležité obchodní rozhodnutí, které by se nemělo brát na lehkou váhu. Řešení, se kterým skončíte, by mělo vyhovovat vašim specifickým obchodním potřebám a být navrženo tak, aby rostlo spolu s vaším podnikáním.

Vladimír Ira